پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

انتقال وظایف راه روستایی از راه و شهرسازی به راهداری و حمل و نقل جاده ای


انتقال وظایف راه روستایی از راه و شهرسازی به راهداری و حمل و نقل جاده ای

تاریخ انتشار: 1399/02/27

​           انتقال وظایف راه روستایی از راه و شهرسازی به راهداری و حمل و نقل جاده ای 

سید حمیدرضا مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر : در راستای یکپارچه سازی و مدیریت واحد ساخت و نگهداری از شبکه راه های روستایی ، وظایف و مسئولیت های راه روستایی از راه و شهرسازی منفک و به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار گردید .

وی افزود : بر اساس یکصد و هشتاد و سومین مصوبه شورای عالی اداری کشور و به منظور مدیریت یکپارچه مسئولیت  های این حوزه ، تمامی اختیارات ، نیروی انسانی ، ساختار تشکیلاتی  و اعتبارات مرتبط با ساخت و نگهداری راه های روستایی و فرعی از ادارات کل راه و شهرسازی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای منتقل شده است . 

علم تصریح کرد : با ابلاغ این مصوبه شورای عالی اداری کشور از ابتدای سال 99 مسئولیت هرگونه عملیات توسعه و تکمیل راه های روستایی و فرعی و نگهداری از آنها در استان با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است . 

وی گفت : روند انتقال وظایف ساخت راه های روستایی و فرعی و نیروی انسانی با تعامل و همراهی  خوبی که در استان وجود داشت به بهترین نحو ممکن انجام شد و هم اکنون نیروهای حوزه راههای روستایی و فرعی در بدنه راهداری و حمل و نقل جاده ای مشغول فعالیت هستند . 

علم اضافه کرد : بیش از 3 هزار 91 کیلومتر راه روستایی و فرعی شامل 2هزار 246 کیلومتر راه روستایی و 845 کیلومتر راه فرعی در استان وجود دارد که وظیفه حفظ و نگهداری از آنها با اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای است .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح نمود: استان بوشهر با برخورداری از 4 هزار و 334کیلومتر راه که  3 هزار و 91 کیلومتر راه روستای و فرعی  است یکی از استان های با درصد بالای راه روستایی است  که همین امر مسئولیت ما را سنگین تر می کند .

وی گفت : درحال حاضر نزدیک به 90درصد راه های روستایی و فرعی استان آسفالت هست  که همین امر ما در زمره یکی از بهترین استان های در امر توجه به راه روستایی و فرعی قرارداده است. 

علم اضافه کرد : در راستای توسعه ، نگهداری و ایمن سازی راه های روستایی استان علاوه بر تعریض ، بهسازی ، نصب علائم و خط کشی راه های موجود بیش از یکصد کیلومتر راه روستایی فرعی که هنوز آسفالت نشده بودند در قالب طرح ملی ابرار در حال اجرای عملیات راهسازی است .  
مشخصات:
نظرات: *