پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

برگزاری مراسم گرامی داشت هفته حمل و نقل،رانندگان و راهداری در بوشهر با حضور معاون ویزر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور


برگزاری مراسم گرامی داشت هفته حمل و نقل،رانندگان و راهداری در بوشهر با حضور معاون ویزر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور

تاریخ انتشار: 1398/10/03


برگزاری مراسم گرامی داشت هفته حمل و نقل،رانندگان و راهداری در بوشهر با حضور معاون ویزر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور

در این مراسم که دکتر شهریاری عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ، دکتر اکبری معاون راههای فرعی و روستایی سازمان راهداری ، اعضای شورای حمل و نقل و کمیسیون ایمنی راههای استان وجمعی از راهداران ، رانندگان و پیشکسوتان حوزه حمل و نقل استان حضور داشتند سخنرانان بر نقش محوری حمل و نقل و راهداری در رشد و توسعه همه جانبه کشور تاکید کردند .

دراین مراسم ابتدا مهندس سید حمیدرضا علم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان طی سخنانی ضمن گرامی داشت هفته حمل و نقل و راهداری گفت : استان بوشهردرحوزه حمل و نقل و راهداری با بهره گیری ازتجارب گذشته امروز در جایگاهی به مراتب بالاتر از قبل رسیده و این امرمدیون برنامه ریزی و تلاش همه جانبه کارکنان این مجموعه است . 

دکتر اکبری دیگر سخنران این مراسم نیزحمل و نقل و راهداری را به مثابه شریانهای حیاتی در بدن انسان دانست وبا تاکید بر نقش و جایگاه این دو در توسعه گفت : در جوامع پیشرفته برای حمل و نقل و راهداری اهمیت فوق العاده ای قائل هستند .

وی تصریح کرد : بخش راهداری و حمل و نقل استان بوشهر یکی از موفق ترین استانهای کشور است و اخیرا این استان در ارزیابی های سالانه راهداری و حمل و نقل حائز رتبه برتر کشور شده  است .

همچنین دکتر سیدکمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس طی  سخنانی بر اهمیت و جایگاه فوق العاده بخش حمل و نقل در توسعه همه جانبه کشور تاکید کرد و تصریح نمود : برای بسیاری از بخش ها منجمله صنعت ، کشاورزی ، معادن و شیلات بخش حمل و نقل و راهداری  دارای نقش محوری است که چنانچه فاقد ویژگی  و قابلیت های لازم باشد این بخش ها نیز به توسعه لازم نمی رسند .

دکتر شهریاری اضافه کرد : بخش حمل و نقل و راهداری استان بوشهر در سالهای اخیر خدمات خوبی به مردم ارایه کرده اما همچنان نیاز توجه بیشتر است .

همچنین در حاشیه برگزاری مراسم گرامی داشت هفته حمل و نقل و راهداری در بوشهر عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور در مصاحبه با واحد خبر بوشهر گفت : باتوجه به واگذاری راه‌های روستایی به این سازمان تا پایان سال ۹۹، پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در کشور آسفالت می‌شود.


وی افزود: از این میزان ۲هزار کیلومتر امسال و ۳هزار و ۵۰۰ کیلومتر سال آینده آسفالت می‌شود.مهندس حسن نیا بیان کرد : بیشتر این راه‌ها در استان‌های کم ‌برخوردار و دارای کمترین راه‌ روستایی به بهرداری می‌رسد درهمین ارتباط در استان‌هایی که کمبودهایی وجود دارد از جمله استان‌های هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و کردستان اکیپ‌های راهداری به صورت امانی کار آسفالت را انجام می‌دهند.       

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود : برای آسفالت راه‌های روستایی امسال ۲۱۸ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که بخشی از آن بعنوان بدهی است و تلاش می‌شود با استفاده از امکانات خود به صورت امانی کار در این بخش انجام شود.


وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تامین لاستیک مورد نیاز ناوگان حمل و نقل زمینی کشور گفت : باتوجه به هماهنگی انجام شده با وزارت صنعت ، معدن و تجارت و بانک مرکزی در زمان حاضر بیش از نیاز کشور لاستیک وجود دارد و هیچ  نگرانی دراین خصوص نیست.


رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای تصریح کرد : برهمین اساس تلاش می‌شود مقدار پیمایش را از۲۰ هزار به ۱۵هزار کیلومتر کاهش دهیم و تا پایان سال ۹۸و ۹۹ با توجه به افزایش تولید داخلی ، لاستیک مورد نیاز برای ناوگان حمل و نقل عمومی کشور وجود دارد.


وی تاکید کرد : براین اساس برای همه رانندگان بخش حمل و نقل بار و مسافر لاستیک به حد کامل و جامع وجود دارد.


حسن‌نیا با اشاره به آغاز طرح زمستان راهداری هم گفت: امسال برای اجرای این طرح ۱۳ هزار راهدار در قالب ۱۰ هزار خودرو در جاده‌ها حضور دارند که در صورت بروز حادثه و یا در صورت وقوع باران و برف اقدام به ترمیم جاده‌ها کنند.


وی ادامه داد: با هدف نوسازی قرار است یک هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری خریداری شود که در گام نخست اعتبار خرید ۳۵۰ دستگاه شامل بیل مکانیکی، گریدر و لودر با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارخانه هپکو و سازمان برنامه و بودجه، راه و شهرسازی تامین شود.


معاون وزیرراه وشهرسازی گفت: برآورد قرارداد این شمار  ۶۰۰ میلیارد تومان است که فرایند تحویل تا اردیبهشت سال آینده باید انجام شود.

گفتنی است درمراسم گرامی داشت هفته حمل ونقل،رانندگان وراهداری دربوشهربااهداء لوح تقدیراز33نفرازپیشکسوتان،رانندگان وراهداران این استان تجلیل شد
مشخصات:
نظرات: *