پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

جابجایی 4میلیون تن کالا در استان بوشهر


جابجایی 4میلیون تن کالا در استان بوشهر

تاریخ انتشار: 1398/09/16

​                   جابجایی 4میلیون تن کالا در استان بوشهر 

در8ماهه سال 98بیش از 4میلیون و18 هزار تن کالا در سطح استان بوشهر و خارج از آن جابجا شده است .

سید حمیدرضا علم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اعلام این خبر افزود : در 8 ماهه منتهی به آذر 98 مجموعا 4میلیون و 18 هزار تن انواع کالا در سطح استان و خارج از آن جابجا شده که نسبت به مدت مشابه به سال قبل که 3میلیون 841 تن بوده 6/4درصد رشد داشته است .

وی افزود  برای جابجایی این مقدار کالا بیش از 248هزار سفر باری بوسیله کامیون های استان انجام شده است .

مهندس علم تصریح کرد : بر اساس آمارهای موجود شهرستانهای عسلویه ، بوشهر، دشتستان به ترتیب با 34 ، 23 و 21درصد بیشترین سهم و شهرستانهای دیلم ، جم و تنگستان مجموعا با حدود 1درصد کمترین سهم در جابجایی کالا بر عهده داشته اند .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود : کالاهای جابجا شده عمدتا شامل کلینکر سیمان ، میعانات گازی ، مواد اولیه پتروشیمی ، کالای اساسی ، لوازم خانگی و لوازم یدکی بوده است . 

وی گفت : شهرهای تهران ، مشهد و اصفهان عمده مقاصد بارهای جابجا شده از سطح استان است . 

مهندس علم اضافه کرد در 8ماهه سال 98 همچنین  مقدار 178 هزار تن کالا از بنادر استان به خارج از کشورنیز ترانزیت شده است .

مهندس علم گفت : پیشبینی می شود با برداشت گوجه فرنگی در روزهای آتی  شاهد افزایش جابجایی حمل بار در سطح استان بویژه  در شهرستانهای دیر و دشتی باشیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود : چشم انداز و دورنمای جابجایی بار در استان با توجه به افزایش تولیدات صنایع خصوصا  پتروشیمی روشن و امید بخش است و درحالیکه  اکثر استانها با کاهش جابجایی بار مواجهه هستند ما خوشبختانه روند افزایشی را طی می کنیم.

مشخصات:
نظرات: *