پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

آغاز طرح زمستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر


آغاز طرح زمستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر

تاریخ انتشار: 1398/08/28

​           آغاز طرح زمستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر

طرح زمستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با استقرار 220 دستگاه ماشین آلات راهداری در محورهای ارتباطی آغاز شد.

مهندس سید حمیدرضا علم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اعلام این مطلب افزود : طرح زمستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همزمان با سراسر کشور با هدف ارتقاء توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری برای ارایه خدمات ضروری در پاییز و زمستان پیش رو آغاز شد .

وی افزود : در طرح زمستانی راهداری استان علاوه بر استقرار  220 دستگاه ماشین آلات راهداری بیش از 300نفر نیروی  راهداری هم مشارکت دارند که  در طول اجرای طرح زمستانی راهداری به ارایه خدمت خواهند پرداخت .

مهندس علم تصریح کرد : این نیروها که در قالب 30 اکیپ گشت راهداری سازماندهی شده اند در10راهداری و 7راهدارخانه و همچنین گلوگاهها و مناطق حیاتی راههای استان مستقر میشوند و وظیفه مراقبت از راهها ، ابنیه و تاسیسات موجود محورهای ارتباطی  بر عهده دارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود : بخشی از لجستیک سنگین راهداری هم در مناطق کوهستانی استان  نظیر محور دالکی به کنارتخته ، اهرم به فراشبند و همچنین جم به عسلویه مستقر میشوند تا در صورت ریزش احتمالی کوه ها بر سطح جاده ها نسبت به بازگشایی محورها مبادرت ورزند .

وی اضافه کرد : اقدامات دیگری  نظیر لایروبی رودخانه ها و تنقیه پلها هم پیش از این با هدف هموارسازی مسیر سیلاب ها  و عبور ایمن وکم خطر آب های سطحی از عرض محورهای ارتباطی انجام شده تا از بروز خسارت به راهها جلوگیری کند .

مهندس علم همچنین گفت : در طرح زمستانی راهداری از امکانات ، ظرفیت و قابلیت مرکز مدیریت راههای استان نیز استفاده خواهد شد تا هرگونه حوادث و رخداد جاده ای را با کمترین زمان ممکن به اطلاع مردم رسانده شود .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود : مرکز مدیریت راههای استان در طول طرح راهداری زمستانی با سامانه گویای  141 و برخورداری از 17 سامانه نظارت تصویری ، 54سامانه تردد شمار ماشین آلات ، 57 سامانه ثبت تخلف سرعت 8 سامانه تابلو پیام متغیر جاده ای و 3 سامانه  توزین در حال حرکت آماده پاسخگویی از وضعیت راههای استان است .  
مشخصات:
نظرات: *