پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اجرای آسفالت سطحی چیپ سیل برای نخستین بار در راه های استان بوشهر


اجرای آسفالت سطحی چیپ سیل برای نخستین بار در راه های استان بوشهر

تاریخ انتشار: 1398/08/28

​  اجرای آسفالت سطحی چیپ سیل برای نخستین بار در راه های استان بوشهر


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر: از اجرای آسفالت های چیپ سیل برای نخستین بار در استان بوشهر خبر داد .

مهندس سید حمید رضا علم  با بیان اینکه آسفالت های سطحی چیپ سیل از نوع آسفالت های حفاظتی لایه نازک است که با ترکیبی از سنگ دانه و قیر امولسیون و سپس بوسیله غلطک کوبیده میشود تصریح کرد : برای نخستین بار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با استفاده روش نوین چیپ سیل نسبت به اجرای روکش آسفالت درمحور چغادک به خورموج محدوده روستای قباکلکی تا عالی حسینی نموده است .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اظهار داشت : چیپ سیل ازنوع آسفالت های نازک وحفاظتی و کم هزینه است  که باعث احیای آسفالت های قدیمی و افزایش طول عمرآنها می شود.

وی اجرای چیپ سیل در بزرگراه سیراف را در راستای اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرد و تصریح نمود: آسفالت از نوع چیپ سیل  بدلیل عوارض کم زیست محیطی ، قابلیت ترمیم مجدد و مقرون به صرفه بودن  با توجه به افزایش قیمت قیر و همچنین سرعت اجرای آن میتواند در راستای اقتصاد مقاومتی ارزیابی شود که مورد تاکید مقام معظم رهبری(مدالظله العالی )است.

مهندس علم اضافه کرد: برای اتمام پروژه  روکش آسفالت حفاظتی  محور چغادک به خورموج  بیش از25میلیارد ریال از محل اعتبارات تخصیصی راهداری استان هزینه میشود.

وی بیان داشت: با توجه به اختلافی که این آسفالت به لحاظ نوع مصالح با آسفالت های معمولی دارد رنگ آن به گونه دیگری است که با انجام تردد بر آن هم قوام لازم را خواهد یافت و هم رنگ آن شبیه آسفالت های معمولی می گردد .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ضمن دعوت به صبوری و همکاری کاربران جاده ای گفت: مدت اجرای طرح روکش آسفالت  حفاظتی این قطعه از بزرگراه سه ماه خواهد بود که ما تلاش می کنیم درصورت مساعد بودن شرایط جوی خیلی زودتر پروژه را به سرانجام برسانیم .
مشخصات:
نظرات: *