پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

جابجایی 56هزار زائر اربعین از طریق ناوگان عمومی استان بوشهر


جابجایی 56هزار زائر اربعین از طریق ناوگان عمومی استان بوشهر

تاریخ انتشار: 1398/07/30

​جابجایی 56هزار زائر اربعین از طریق ناوگان عمومی استان بوشهر

از آغاز طرح جابجایی  زوار اربعین حسینی تاکنون نزدیک به 56هزار زائر اربعین با ناوگان عمومی استان بوشهر به مرز شلمچه و بالعکس جابجا شده اند .

سید حمیدرضا علم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اعلام این مطلب افزود : از آغاز طرح جابجایی زوار اربعین حسینی تا کنون مجموعا تعداد 56هزار زائر با انجام یک هزار 346 سرویس به سفر معنوی اربعین حسینی جابجا شده اند که حدود 12هزار نفر بیشتر از سال قبل است .

وی با اعلام اینکه در طرح جابجایی زوار اربعین امسال ما با کمترین مشکل مواجه بودیم افزود : در طرح اربعین سال98 حدود 100درصد ظرفیت ناوگان عمومی استان برای جابجایی زوار اربعین اختصاص یافت که رکورد کم سابقه ای در سالهای اخیر است . 

مهندس علم با تقدیر و قدرشناسی از  خدمات و زحمات بخش مسافر تصریح کرد : انصافا در طرح جابجایی زوار اربعین ناوگان عمومی استان بوشهر بویژه بخش اتوبوسی سنگ تمام گذاشتند که لازم میدانم از همه دست اندرکاران این طرح اعظم و معنوی قدرشناسی کنم .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همچنین به اجرای طرح نظارت و کنترل ناوگان برای ایمنی بیشتر زائرین اربعین حسینی هم اشاره کرد و افزود: همه ناوگان   اختصاص یافته  برای جابجایی زوار اربعین علاوه بر الزام به داشتن برگه ی معاینه فنی در مبدأسفر بوسیله کارشناس فنی کنترل  ودر طول مسیر نیز بوسیله سامانه های ردیاب ناوگان (سپهتن) تحت پوشش مراقبت های  ایمنی بودند تا کمتر مشکلی برای زائرین عزیز پیش نیاید . 

علم اضافه کرد : علاوه برتمهیدات ایمنی پیشبینی شده با اعزام همکاران و استقرار نمایندگی این اداره کل درمرز شلمچه بصورت لحظه ای و روزانه نیاز زائرین به ناوگان را احصا و رصد میکردیم و همین امرنیز ما را برای تأمین ناوگان لازم برای زوارکمک کرد . 

وی  گفت : برای پشتیبانی از طرح اربعین و همچنین جابجایی ایمن زائرین ، بخش راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز  با ایجاد 10 اکیپ گشت راهداری مجهز به انواع ماشین آلات سبک و سنگین در شمال استان و استقرار در محورهای منتهی به استان خوزستان خدمات لازم را برای پشتیبانی طرح اربعین فراهم کرد . 

مهندس علم افزود: همچنین  برای خدمت رسانی بهینه به زواراربعین ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با اعزام ده دستگاه انواع ماشین آلات سنگین شامل لودر، بلدوزر، تانکر، غلطک وکامیون در احداث پارکینگ 50 هکتاری در مرز شلمچه مشارکت داشت که مورد تقدیرمسئولان مربوطه نیز قرارگرفت .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همچنین تصریح نمود : دو موکب ویژه پذیرایی از زوار اربعین حسینی هم در محورهای ارتباطی استان خصوصا در محورهای پرتردد دیلم به خوزستان و بزرگراه سیراف ایجاد کردیم تا به زوار عزیز خدمت رسانی کنند .

مهندس علم با بیان اینکه بخش حمل و نقل استان در جریان جابجایی زوار و طرح بزرگ اربعین سربلند بیرون آمد گفت : بخش حمل و نقل استان با برنامه ریزی دقیق و هدفمند طرح اربعین را بگونه ای اجرا کرد که هم زوار عزیز بتوانند بموقع به سفر معنوی اربعین بروند هم مسافر سایر مسیرها به مشکلی برنخورند .  

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با قدردانی از حمایت ها و پشتیبانی همه مسئولان استان از بخش راهداری و حمل و نقل افزود:  درطول طرح اربعین استاندار محترم و مسئولان ستاد اربعین استان حمایت های لازم را از بخش راهداری و حمل و نقل داشتندکه لازم میدانم مراتب قدردانی خودم را ابراز دارم . 
مشخصات:
نظرات: *