پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

برقراری خط ویژه اتوبوس بوشهر - شلمچه از تاریخ 10مهر ماه


برقراری خط ویژه اتوبوس بوشهر - شلمچه از تاریخ 10مهر ماه

تاریخ انتشار: 1398/07/03

​برقراری خط ویژه اتوبوس بوشهر - شلمچه از تاریخ 10مهر ماه 

به منظور ارائه خدمات بهینه به مشتاقان سفر به کربلای معلی و تسهیل تردد زائرین اربعین حسینی خط ویژه بوشهر – شلمچه از تاریخ 10مهرماه بوسیله راهداری و حمل و نقل جاده ای راه اندازی می شود. 

مهندس سید حمیدرضا علم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با اعلام این خبر افزود : در اربعین امسال بخش حمل و نقل جاده ای تسهیلات ویژه ای برای تردد آسان و ایمن مشتاقان به مشارکت در راهپیمای عظیم اربعین حسینی در نظر گرفته است که برقراری خط ویژه اتوبوس به مرز شلمچه از تاریخ 10مهرماه از جمله این تسهیلات است .

وی افزود : علاوه بر سرویس های دربستی که  هم اکنون به صورت روزانه به مرز شلمچه انجام میشود تعداد 2دستگاه اتوبوس نیز از تاریخ دهم مهرماه بصورت ویژه کار جابجایی زائرین عزیز از بوشهر به مرزشلمچه و بالعکس را برعهده دارند و همزمان با ایام اربعین هم روزانه تا 65 دستگاه اتوبوس از سوی شرکت های حمل و نقل مسافر برای جابجایی زوار اربعین از استان بوشهر اختصاص خواهد یافت . 

مهندس علم تصریح کرد : با توجه به تجارب سال های گذشته بیشترین ازدحام و تقاضای سفر زائرین به مرز شلمچه  ازتاریخ 24 لغایت 29 مهرماه است که بخش حمل و نقل با آماده باش کامل و استقرار اتوبوس های مورد نیاز آمادگی لازم را برای جابجایی زوار در این ایام دارد .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نظر به استقبال بیشتر مردم برای مشارکت در اربعین سال جاری اضافه کرد : برای مدیریت سفر زائرین اربعین حسینی و اختصاص و اعزام بموقع اتوبوس به مرز شلمچه امسال هم همانند سال های گذشته در ایام اربعین هرگونه سفر دربستی به سایر شهرها جزء مرز شلمچه ممنوع میشود و در صورت نیاز از ناوگان کمکی نیروهای نظامی هم استفاده میشود . 

مهندس علم گفت : برای رصد و احصاء بموقع نیازمندی های زائرین حسینی در بخش تأمین اتوبوس ، ستادی در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و همچنین نمایندگی این اداره کل در مرز شلمچه بصورت لحظه ای نیازمندی ها را بررسی و اولویت بندی میکنند و در صورت نیاز نسبت به اعزام اتوبوس مبادرت خواهندکرد.

وی افزود : با مشارکت بخش حمل و نقل استان در اربعین سال گذشته  درمجموع 43هزار61 زائر شامل 18هزار 512نفر در سفر رفت و 24هزار 549نفر در برگشت از بوشهر به مرز شلمچه و بلعکس جابجا شدند که  پیشبینی میشود با توجه به تسهیلات جدید در نظر گرفته شده امسال شاهد اعزام تعداد بیشتری زائر به مراسم اربعین حسینی باشیم .
مشخصات:
نظرات: *