پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

نشست مشترک مسئولان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و پلیس راه ویژه سفره های تابستانی


نشست مشترک مسئولان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و پلیس راه ویژه سفره های تابستانی

تاریخ انتشار: 1398/05/15

​نخستین نشست مشترک مسئولان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و پلیس راه  درسال 98 با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و فرمانده پلیس راه استان ویژه سفرهای تابستانی برگزار گردید .

در این نشست ابتدا مهندس سید حمید رضا علم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در استان برای ارتقاء ایمنی سفرهای تابستانی مردم گفت : بخش قابل توجهی از مردم سفر با ناوگان عمومی را به سفر با ناوگان شخصی ترجیح میدهند که ما برای رفاه و ایمنی آنها در سفرهای تابستانی، تمهیدات لازم از جمله بکار گیری ناوگان بیشتر در مسیر شهرهای زیارتی و سیاحتی نظیر مشهد مقدس را در نظر گرفته ایم . 

وی افزود : برای ایمنی بیشتردرسفرهای تابستانی مردم ناوگان مسافری را قبل از انجام سفر با کمک کارشناسان فنی حمل و نقل و پلیس راه در مبداء و همچنین در حین سفر با کمک سامانه هوشمند سپهتن کنترل می کنیم و پس از اطمینان از سلامتی ناوگان و رعایت اصول ایمنی بوسیله راننده اجازه جابجای مسافر و تردد را صادر می نمایم . 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان استقبال از ناوگان عمومی استان را خوب ارزیابی کرد و تصریح نمود : هم اکنون میانگین ضریب اشغال صندلی اتوبوس در استان 31 نفر است  که با توجه به کیفیت و سن پایین ناوگان اتوبوسی استان نسبت به سایر استان ها رتبه خوبی است . 

مهندس علم افزود : از ابتدای سفر های تابستانی تا کنون تعداد 575 هزار 400 نفر با انجام 32 هزار سفر با ناوگان عمومی به مسافرت رفته اند و این روند همچنان ادامه دارد . 

وی همچنین از استقرار گشت راهداری در طول محورهای ارتباطی استان به کنترل و نظارت بر سفرهای تابستانی خبر داد و بیان کرد :بیش از 30  اکیپ راهداری از شروع سفرهای تابستانی بصورت شبانه روزی در محورهای ارتباطی استان  مشغول گشت زنی وکنترل جاده ها هستند و ضمن کنترل راه ها ناوگان مسافری را نیز کنترل می کنند .

در نشست مشترک مسئولان راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه همچنین سرهنگ ایوب پاپری رئیس قرار گاه پلیس راه استان از آمادگی کامل این نیرو جهت کنترل و نظارت بر سفرهای تابستانی مردم خبر داد و افزود :  عوامل   پلیس راه با استقرار در مناطق حساس راه ها و یا با گشت زنی بصورت شبانه روزی بر جریان تردد و ترافیک در راه های شریانی ، اصلی و روستایی نظارت دارند . 

وی گفت : به منظور ارتقاء ایمنی درسفرها ، تعامل مثبت و سازنده ای با دستگاههای خصوصا بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای  جهت بهبود سفرهای تابستانی مردم داشته ایم و ناوگان مسافربری را قبل از انجام سفر در مبداء از لحاظ فنی و بهداشتی کنترل می کنیم . 

سرهنگ پاپری تصریح کرد : در نشست اخیر پایش تصادفات که بمنظور ارزیابی تلفات سه ماه امسال در مرکز برگزار شد ضمن تاکید بر نقش خودروهای شوتی در افزایش تلفات امسال خواستار برخورد جدی مسئولان با این خودروها شدیم . 

رئیس قرارگاه و پلیس راه استان بیان کرد: بکارگیری خودروهای نا ایمن نظیر وانت پراید و وانت پیکان توسط رانندگان خودروهای شوتی و عدم پایبندی آنها به قوانین و مقررات متاسفانه در سه ماه اول امسال سبب افزایش 27 نفری تلفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده  که نگرانی عمومی را درپی داشته  است .     
مشخصات:
نظرات: *