پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

تا قبل از شروع بارندگی در استان بوشهر دهانه همه پل ها و آبروها لایروبی میشود


تا قبل از شروع بارندگی در استان بوشهر دهانه همه پل ها و آبروها لایروبی میشود

تاریخ انتشار: 1398/07/28

​مهندس سید حمید رضا علم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در نشست شورای راهداری با اعلام این مطلب افزود : تا شروع فصل بارندگی در استان همه پل ها و آبروهای واقع در محورهای ارتباطی لایروبی میشود.

وی افزود :حدود  9هزار478دستگاه پل باتعداد 14هزار181دهانه پل در استان وجود دارد که همه ساله و قبل از شروع بارندگی به وسیله عوامل راهداری لایروبی و خاک برداری میشوند تا جریان آب و سیلاب احتمالی بدون خسارت به ابنیه و علائم از آنها عبورکند. 

مهندس علم تصریح کرد : تعداد قابل توجهی از پل های موجود در استان بر روی رود خانه های واقع در شریانی ترین راههای استان مثل کریدور شمال به جنوب که نقش اساسی درجابجایی مایحتاج  کشور قرار دارند که لایروبی و تنقیه بموقع آنها ما را در ایمنی عبور و مرور مردم در فصول بارندگی کمک میکند .

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همچنین به ضرورت حفظ آمادگی ناوگان و ماشین آلات راهداری تاکید و افزود : ماشین آلات راهداری ابزار و آچار دست راهداران است و ضرورت دارد با آماده سازی بموقع و استقرار و پراکنش مناسب آنها در سطح محورهای ارتباطی عملیات راهداری را با کیفیت لازم انجام دهیم. .

وی گفت : 17راهداری و راهدارخانه استان هم در اقدامات زمستانی راهداری فعالیت دارند و در پاییز و زمستان پیش رو با تعامل با دیگر دستگاههای امدادی تلاش خواهند کرد پاییز و زمستان کم خطری را برای مردم رقم بزنند.

مهندس علم اضافه کرد : تعداد30 اکیپ مجهز راهداری با استعداد220دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و300نفر راهدار هم در طول فصول بارندگی استان ساماندهی می شوند و با انجام گشت های شبانه روزی و یا استقرار در راهدارخانه ها و مناطق حساس راهها آماده ارایه خدمات می شوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد : با تعیین شهرستان های معین لازم است راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستانها با در نظر داشت صلاح و صرفه سازمان نسبت به همپوشانی و تعامل با یکدیگر عملیات راهداری را بگونه ای برنامه ریزی کنند که بیشترین بهره وری را داشته باشند. 

مهندس علم افزود : با جذب منابع لازم هم اکنون تعداد 60 پروژه بزرگ و کوچک در حوزه راهداری استان در حال انجام است که نقش بسزائی در حفظ ، توسعه و نگهداری راهها دارد . 
مشخصات:
نظرات: *