پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

جاده ساحلی بوشهر به دیر ایمن سازی می‌شود


جاده ساحلی بوشهر به دیر ایمن سازی می‌شود

تاریخ انتشار: 1398/05/23

محور ساحلی بوشهر به دیر با توجه به حجم بالای تردد خودروهای سبک و سنگین  ، عرض کم  و نداشتن شانه مناسب یکی از محورهای پرحادثه استان است که امروز با همت مسئولان در دست ایمن سازی است.   

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یکشنبه به مناسبت روز خبرنگار در نشست با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز بوشهر با اعلام این مطلب گفت: طول محور ساحلی دیر- بوشهر ۲۰۰ کیلومتر است که به دلیل ترافیک بالا ، عرض کم ، فقدان شانه مناسب در بعضی نقاط و تردد خودروهای شوتی ( خودروهای سواری که کالا جا به جا و با سرعت بسیار بالا در جاده ها تردد می‌کنند و باعث حوادث رانندگی در این مسیر می‌شوند) درماههای اخیر شاهد حوادث ناگواری بوده است.

سید حمید رضا علم افزود: در راستای ارتقاء ایمنی عبور و مرور وتسهیل تردد مردم ، ۱۰ کیلومتر این محور از سمت دیر از محل اعتبارات ملی بوسیله وزارت نفت مراحل زیر ساخت و همچنین آسفالت آن در حال اجراست.

وی بیان کرد: همچنین در تفاهم نامه منعقده استانداری بوشهر با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور قرار شد ۵۰ کیلومتر دیگر این محور تا بردخون نیز شانه سازی شود که براساس تفاهم نامه منعقده ۶۰ درصد ازاعتبارمورد نیاز از محل منابع ملی و ۴۰ درصد از محل اعتبارات استانی هزینه می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: مدت اجرای تفاهم نامه استانداری و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای 2 سال است و بزودی مطالعه و مناقصه آن نیز انجام می‌شود.

مهندس علم ادامه داد: برای اصلاح و همچنین حذف نقطه حادثه خیز تقاطع بردخون کهنه و نو از نیز محل اعتبارات وزارت نفت قرار است در این محل زیرگذر اجرا شود که پیمانکار در مرحله تجهیز کارگاه است.

وی همچنین گفت: بعد از آبنمای ساحلی چهار راه زیارت به طول ۱۰ کیلومتر شانه سازی اجرا و ۵۰ کیلومتر باقی مانده  این محورتا روستای گلستان (شهرستان دشتی) نیز شانه سازی آن در قالب ۲ قطعه ۲۵ کیلومتری انجام  می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر افزود : 5کیلومتر دیگر این محور در محدوده شهر دلوار تعریض و تبدیل به چهارخطه می شود که تفاهم نامه آن بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و استانداری بوشهر منعقد شده و هم اکنون در دست اجراست.


مهندس علم با تشریح اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای اصلاح و حذف نقاط حادثه خیز درمحورهای ارتباطی استان گفت : در زمان حاضر ۴۷ نقطه حادثه خیز در محورهای ارتباطی استان بوشهر شناسایی شده که ۲۱ نقطه حادثه خیز نیز ایمن سازی یا آشکارسازی گردیده و مابقی در دست اجراست وی تاکید کرد: با وجود مشکلات ناشی از کمبود شدید قیر وگران شدن آن اما پروژه‌های راهداری به صورت فعال در استان درحال اجراست است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت : این استان با هزینه کرد ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش ماشین آلات توانست ضمن نوسازی ماشین آلات سنگین خود درسیل لرستان و خوزستان نیز با توان بالایی حضور یابد .

وی درباره روشنایی جاده‌های استان هم گفت : هرچند پروژه روشنایی مسیرها هزینه سنگینی دارد اما تاکنون بیشتر نقاط و محورهای حادثه خیز استان از جمله کنارتخته، برازجان به سیستم روشنایی مجهز شده ‌است.

مهندس علم افزود: همچنین روشنایی محور نرسیده به ورودی خورموج( روستای عربی)، خروجی خورموج به طرف کاکی به طول چهار کیلومتر و مسیر شهر بادوله به کاکی در دست اجراست.

وی تاکید کرد: در محورها و مسیرهایی که احساس شود به روشنایی نیاز است به صورت نقطه‌ای کار روشنایی آنها انجام می‌شود.

مهندس علم یادآور شد: در گذشته نگهداری راه‌های روستایی برعهده راه و شهرسازی بوده اما از امسال کار احداث این راه‌ها نیز به این اداره کل واگذار شده‌ است که در تلاش هستیم این راهها  را نیز درسطح مقبولی ایمن سازی کنیم.

وی در باره نصب دوربین‌های هوشمندکنترل سرعت هم گفت : محور ساحلی که تلفات آن بالاست دوربین های آن نصب شده و تلاش می‌شود این دوربین‌ها که شامل هشت سامانه هستند وارد شبکه شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر یادآور شد: با نصب این دوربین‌ها به غیر از محور برازجان به اهرم و سراهی سیراف به جم همه محورهای استان به سیستم هوشمند مجهز هستند.

مهندس علم یادآور شد: با نصب این دوربین‌ها تعداد آنها در استان بوشهر به ۷۱ دستگاه می‌رسد.

وی یادآور شد: طول کل راه‌های استان بوشهر چهار هزار و ۴۳۴ کیلومتر است که ۶۷۱ کیلومتر آن چهار خطه و بزرگراه، ۵۷۲ کیلومتر اصلی، ۸۴۵ کیلومتر فرعی و ۲هزار و ۲۴۶کیلومتر راه روستایی است.

مهندس علم در باره مجتمع های بین راهی گفت: در زمان حاضر ۱۴ مجتمع بین راهی با سرمایه گذاری بخش خصوصی بهره برداری و ۱۴ مجتمع دیگر نیز در دست ساخت است که امسال چهار مجتمع آن به بهره برداری می رسد.
مشخصات:
نظرات: *