پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیآمادگی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر برای سفرهای تابستانی مردم

تاریخ انتشار: 1397/03/21

مهندس سیدحمیدرضا علم مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان:بیش از 500 دستگاه اتوبوس ناوگان عمومی و 30 اکیپ راهداری آماده سفرهای تابستانی مردم هستند.
وی افزود: همزمان با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و آغاز سفرهای تابستانی،طرح راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اجرا می شود و همه امکانات و ظرفیت راهداری و حمل و نقل جاده ای در خدمت سفرهای تابستانی مردم قرار می گیرد.
مهندس علم تصریح کرد:برای اجرای طرح تابستانی راهداری بیش از 500 دستگاه اتوبوس ناوگان عمومی، 200 نفر راهدار و 168 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در قالب 30 اکیپ راهداری ساماندهی می شوند و آماده ارائه خدمت به مردم هستند.
مدیرکل راهداری  و حمل و نقل جاده ای استان گفت: این طرح با همکاری پلیس راه و شرکت های مسافربری انجام می شود و همه ناوگان عمومی استان قبل از شروع سفرهای تابستانی مردم به لحاظ فنی و بهداشتی کنترل می شوند و مالکان ناوگان عمومی ملزم به دریافت معاینه فنی و رفع عیب سیستم سرمایشی اتوبوس خود هستند تا مسافرت های مردم با ناوگان عمومی با کمترین دغدغه انجام شود.
وی افزود:خوشبختانه استان با برخورداری از یکی از جوان و کارآمد ترین ناوگان اتوبوسی کشور هیچ گونه کمبودی در زمینه تامین ناوگان مسافرتهای تابستانی مردم ندارد و علاقمندان به مسافرت با ناوگان عمومی می توانند با خاطری آسوده به مسافرت بروند.
مدیر کل راهداری و حم ونقل جاده ای استان تصریح کرد:برای صرفه جویی در وقت و انرژی مردم و جلوگیری از مسافرت های درون شهری،بلیط مسافرت با ناوگان اتوبوسی همچنان از طریق اینترنت عرضه می گردد و مردم می توانند بدون مراجعه به دفاتر شرکت های مسافربری بلیط سفر خود را از طریق سامانه safar724.com دریافت دارند.
مهندس علم تصریح کرد:گشت های راهداری نیز مثل سنوات گذشته با تمام توان و ظرفیت در طول محورهای ارتباطی خصوصا محورهای شریانی استان مستقر می شوند و تا پایان سفرهای تابستانی مردم به ارائه خدمات می پردازند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد:مرکز مدیریت راههای استان هم با برخورداری از 17 سامانه نظارت تصویری، 51 سامانه ثبت تخلف سرعت، 54 سامانه تردد شمار آنلاین، 4 سامانه توزین در حال حرکت و 8 سامانه  تابلو پیام متغیر جاده ای بطور شبانه روزی آماده ارائه خدمت می باشد و مردم می توانند با تماس با سامانه 141 از وضعیت جوی و ترافیکی راهها و مسائل پیش رو مطلع شوند.مشخصات:
نظرات: *