پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلینواختن زنگ ایمنی در روستای دژگاه شهرستان تنگستان

تاریخ انتشار: 1397/02/11

به مناسبت 7 اردیبهشت سالروز ملی ایمنی حمل و نقل و در مراسمی با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان . بخشداردلوار ،مسئول آموزش وپروش و جمعی از مسئولان محلی زنگ ایمنی در دبستان قلم چی روستای دژگاه شهرستان تنگستان به صدا در آمد.
در این مراسم مهندس سید حمید رضا علم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر طی سخنانی ضمن گرامی داشت 7 اردیبهشت سالروز ملی ایمنی حمل و نقل گفت :این مناسبت زمینه مناسبی برای پرداختن به مقوله ایمنی درسطوح مختلف خصوصا توجه به ایمنی کودکان به عنوان آسیب پذیرترین قشر اجتماعی است.
وی با اشاره به برنامه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان خصوصا دانش آموزان مقطع ابتدایی افزود: ما در طی سال تحصیلی جاری برنامه های متنوعی از جمله طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها را برای آگاه سازی دانش آموزان  مقاطع مختلف  تحصیلی خصوصا دانش آموزان مقطع ابتدایی به اجرا گذاشتیم وکودکان مشغول تحصیل دراین مدارس رابامقررات ترافیکی آشنا کردیم.
مهندس علم تصریح کرد: براساس طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها ما علاوه بر نصب انواع علایم هشدار دهنده در اطراف مدارس مشمول طرح، دانش آموزان را نیز به کمک مربیان آموزش دیده و توزیع کتب و جزوات آموزشی با نحو صحیح عبورازعرض جاده وهمچنین سواره وپیاده شدن ازخودرو آشنا می کنیم.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: ما اعتقاد داریم دستیابی به ایمنی پایدار و کاهش حوادث ترافیکی در گرو مشارکت همگان و همکاری و تعامل نهادهای آموزشی، رسانه ها و دستگاههای مسئول امر ایمنی است و لازم است فرهنگ سازی و آگاه سازی جامعه در صدر همه برنامه های ایمنی قرار گیرد.
وی افزود: آنچه امروز در موضوع ترافیک ما بدان نیاز داریم هم افزایی وتعامل بیشتر مدرسه، خانواده برای آگاه سازی کودکان و دانش آموزان از سنین خردسالی با مقررات ترافیکی و نهادینه سازی رفتارهای صحیح ترافیکی در بین آنها است. از این رو مدرسه می تواند نقش مهمی در توانمندی کودکان برای مقابله با حوادث ترافیکی ایفا نماید.
در این مراسم همچنین درویشی بخشدار دلوار با قدر دانی از تلاشهای اداره کل راهداری و حمل بوشهر برای ایمن سازی راههای بین شهری و روستایی در سطح منطقه واجرای طرح ایمن سازی برای دانش آموزان گفت: مناسبت 7 اردیبهشت به عنوان روز ملی ایمنی حمل نقل از جمله مناسبت های مهم تقویم است که باید مد نظر مسئولان خصوصا دست اندرکاران امر ایمنی واقع شود.
وی گفت: باید همگان تلاش کنیم تا مقررات ایمنی را به عنوان بخشی از برنامه های درسی کودکان در مدارس قرار دهیم و ضمن تاکید بر آموزش صحیح کودکان،مراقبت لازم را نیز از آنها در مقابل خطرات ترافیکی داشته باشیم.
در مراسم گرامی داشت سالروز ملی ایمنی حمل و نقل برنامه های متنوع دیگری از جمله نواختن زنگ ایمنی،برگزاری مسابقه، توزیع اقلام آموزشی انجام و هدایایی نیز به دانش آموزان داده شد.مشخصات:
نظرات: *