پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیمصاحبه مطبوعاتی مدیرکل به مناسبت هفته حمل ونقل، رانندگان و راهداری

تاریخ انتشار: 1396/10/04

تصویب 100 میلیارد ریال برای بازسازی 150 پل بحرانی در جاده های بوشهر
مهندس علم مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان بوشهردرمراسم گرامی داشت هفته راهداری وحمل ونقل جاده ای گفت: امسال 100میلیارد ریال اعتبار از محل ملی و استانی برای ترمیم و بازسازی 150 پل در راههای فرعی و جاده های روستایی این استان که دارای وضعیت بحرانی است، تصویب شده است..
وی  در نشست با خبرنگاران افزود: در زمان حاضر 9 هزارو 800 پل با مجموع 14 هزار دهانه در جاده ها و راههای این استان وجود دارد که 150پل در مناطق روستایی و جاده های فرعی درحالت بحرانی است و نیاز به مرمت و بازسازی دارد.
وی اضافه کرد: با توجه به وقوع حجم زیاد بارش ها در مدت زمان کم در استان و احتمال آبگرفتگی جاده ها و معابر و عبور و مرور ایمن، مرمت پل های یاد شده از اولویت های راهداری و حمل و نقل استان بوشهر است.

مهندس علم در باره راه ارتباطی سیراف - جم بیان کرد: پس از بارندگی سال گذشته شهرستان جم، 2 کیلومتر ازمحور جم به سیراف به  دلیل رانش کوه  بسته شد. که باتلاش راهداری جنوب استان مسیرجایگزین آماده گردید
وی یادآور شد: جنس خاک کوه پردیس جم از نوع مارن است و آب را در خود نگه نمی دارد که همین امر باعث رانش آن شده است.
علم تاکید کرد: در زمان حاضر این جاده ایمن سازی شده و با هماهنگی معاون امورعمرانی استانداری بوشهر در سمت شرق آن به طول 2.5 کیلومتر مسیر جدیدی باز می شود.
وی درباره سیستم هوشمند جاده ای در استان بوشهر گفت: امسال 20 سامانه  هوشمند جاده ای دیگر در استان راه اندازی می شود که از این شمار 14 دوربین درهشت نقطه در جاده ساحلی نصب خواهد شد.
علم گفت: همچنین 6 دستگاه دوربین دیگر نیز در راه ارتباطی اهرم - برازجان نصب می شود و نصب دوربین در سه راهی سیراف - جم نیز در مرحله انعقاد قرارداد است.
وی یادآور شد: با نصب این دوربین ها همه محورهای ارتباطی استان مجهز به سیستم هوشمند جاده ای می شوند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان بوشهر گفت: در حال حاضر 51 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت در راههای ارتباطی این استان فعال است. وبه زودی تعداد20دوربین دیگرنیز نصب می شود
وی با اشاره به نقش دوربین های کنترل سرعت در کاهش تصادف وتلفات رانندگی  افزود: حوادث رانندگی در سال گذشته در جاده های برون شهری و روستایی استان بوشهر 241 کشته داشته که نسبت به سال 1394، کاهش 3.9 درصدی نشان می دهد.
علم، درمورد فعالیت مجتمع های رفاهی بین راهی در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر 12 مجتمع رفاهی در جاده های این استان به بهره برداری رسیده و 12 مجتمع دیگر نیز در دست ساخت است که چهار مجتمع در راههای ارتباطی عامری - دیلم، گناوه - دیلم، عسلویه -کنگان و جم - فیروزآباد با 90 درصد پیشرفت فیزیکی بزودی به بهره برداری می رسد.
وی در باره پایانه لجستیک بار بوشهر  نیزگفت: پایانه موجود دیگرجوابگوی نیارهای حمل ونقلی بندربوشهر نیست و  به همین منظورپایانه بارلجستیک بوشهر در جوار خروجی دوم بوشهرساخته می شود
مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان بوشهر تصریح کرد:  چهار هزار329 کیلومتر راه شامل 663 کیلومتر بزرگراه، 572 کیلومتر راه اصلی، 848 کیلومتر راه فرعی و 2هزار و246کیلومتر راه روستایی در استان بوشهر وجود دارد که وظیفه مراقبت ،توسعه وحفاطت ازآنهابعهده اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان استمشخصات:
نظرات: *