پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیديدارمديركل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان بوشهربافرمانداران ديلم وگناوه

تاریخ انتشار: 1395/09/21

مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان  در ادامه سفرهاي برنامه ریزی شده شهرستاني خود ضمن حضور در فرمانداري شهرستانهاي ديلم وگناوه با فرمانداران اين دو شهرستان ديدار و گفتگو كرد.
مهندس سيد حميد رضا علم مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان در اين ديدارها ابتدا ضمن حضور در فرمانداري ديلم ،با حسن اسماعيلي فرماندار اين شهرستان گفتگو كرد و مهمترين برنامه راهداري و حمل و نقل جاده اي استان را تلاش براي ارتقاء ايمني عبور و مرور در محورهاي مواصلاتي  بيان كرد و  گفت:  مهمترين  اولويت ما در ماموريت جديد پس از ادغام مجموعه راهداري و حمل ونقل ،برنامه ريزي و تلاش براي ارتقاء ايمني عبور و مرور و دستيابي به ايمني  پايدار در سطح  محورهاي  ارتباطي است.
وي  افزود: بدين منظور از مسئولان راهداري هاي شهرستانها خواسته ايم  با تمركز  بر ارتقاء ايمني عبور و مرور مردم، سمت وسوي  اهداف و فعاليت هاي خود را  معطوف به اين مهم نمايند.
مهندس علم گفت: اقدامات مهم ،زيربنايي و تاثيرگذاري بوسيله مجموعه راهداري و حمل ونقل جاده اي استان  جهت ارتقاء ايمني عبور و مرور در سطح شهرستان ديلم خصوصا در محور شرياني ديلم گناوه و ديلم هنديجان صورت گرفته  و اين خدمات تداوم  نيز خواهد يافت.
مدير كل راهداري وحمل و نقل جاده اي استان افزود: شهرستان ديلم از72كيلومتر راه شرياني،13كيلومتر آزادراه،59كيلومتر راه اصلي،151كيلومتر راه روستايي  و نزديك به 50كيلومتر راه فرعي برخوردار است و دو شركت حمل و نقل كالا و مسافر نيز درآن مشغول فعاليت هستند.
در اين ديدار حسن اسماعيلي فرماندار شهرستان ديلم نيز ضمن تقدير از خدمات مجموعه راهداري و حمل و نقل شهرستان ديلم گفت:كميته برنامه ريزي فرمانداري شهرستان ديلم دربودجه سال 95اعتبارات مناسبي را براي حوزه راهداري پيشبيني نموده وانشالله آنرا عملياتي خواهدكرد.
وي ديلم را دروازه  ورودي استان از سمت شمال دانست  و تصريح كرد: سالانه  خصوصا در ايام  نوروز تعداد قابل توجهي مهمان از سراسركشور خصوصا  از استانهاي  همجوار  ازطريق  ورودي ديلم  به استان مي آيند كه  شايسته است دروازه  ورودي استان  از سمت شمال از ايمني و مبلمان مناسب برخوردار باشد.
مهندس علم همچنين  با حضور در فرمانداري گناوه با سيد علي پاكنژاد فرماندار اين شهرستان نيز ديدار و درباره مهمترين  اولويت  راهداري  و حمل و نقل  جاده اي استان براي شهرستان گناوه گفتگو كرد.
در اين ديدار مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان با اشاره به لزوم توجه بيشتر به حوزه راههاي شهرستان گفت: راه به عنوان زيربايي ترين نياز توسعه و سرمايه ملي نيازمند توجه و نگاه  هميشگي است و حوزه  راهها و حمل ونقل  شهرستان گناوه  با توجه به توريستي و تجاري بودن اين شهرستان نيازمند نگاه ويژه و اختصاص اعتبار لازم است.
وي افزود: داده هاي سامانه هاي هوشمند ترددشمار برخط جاده اي نصب شده در محورهاي ارتباطي  شهرستان گناوه  مويد تردد بسيار بالا در محورهاي ارتباطي اين شهرستان در همه فصول سال خصوصا ايام عيد نوروز است كه همين امرضرورت توجه بيشتر مسئولان  به راهها  و حمل و نقل جاده اي را نشان مي دهد.
مهندس علم تصريح كرد:شهرستان گناوه از133كيلومتر راه شرياني 47ونيم كيلومترآزاد راه 85كيلومتر راه اصلي197كيلومتر راه روستايي و60كيلومتر راه فرعي و تعداد4 شركت حمل و نقل كالا و3 شركت حمل و نقل مسافر برخوردار است و سالانه در اين شهرستان 200هزار نفر مسافر و91هزار300 تن كالا جابجا مي شود.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان افزود:همه تلاش ما در مجموعه راهداري  و حمل و نقل جاده اي استان  حفظ ،توسعه وآماده سازي راهها براي تردد ايمن و بدون حادثه مردم و ارايه خدمات بهينه به مردم استوار است.
در اين ديدار همچنين سيد علي پاكنژاد فرماندار گناوه نيز خدمات راهداري و حمل و نقل جاده اي شهرستان گناوه را مطلوب ارزيابي كرد و ضمن تقديراز خدمات صورت گرفته گفت:فرمانداري شهرستان ضمن پشتيباني از اقدامات حوزه راهداري  و حمل و نقل جاده اي اعتبارلازم را براي طرحهاي راهداري و حمل ونقلي درنظرخواهدگرفت.
وي افزود: با حمايت دولت تدبير و اميد و نگاه ويژه استاندار،محورهاي ارتباطي شهرستان گناوه خصوصا محورهاي شرياني منتهي به بندرگناوه  از وضعيت مطلوبي برخوردار است .
پاكنژاد ضمن اشاره به در پيش بودن ايام تعطيلات نوروزي تصريح كرد:انتظارداريم مسئولان حوزه راهداري و حمل ونقل جاده اي با همكاري پليس راه  با توجه به ترددهاي بسيار بالا در ايام نوروز تمهيدات لازم را براي ايمني عبور و مرور مردم فراهم آورند.مشخصات:
نظرات: *