پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیناوگان باری و مسافری استان بوشهر نوسازی و توسعه می یابد

تاریخ انتشار: 1394/05/25

​اوگان باری و مسافری فرسوده استان با استفاده از تسهیلات بانکی کم بهره نوسازی و برای ارائه خدمات بهینه به مسافران ناوگان بسیار پیشرفته ای وارد چرخه حمل ونقل استان میشود.
سیدحمید رضا علم مدیر کل حمل ونقل و پایانه های استان بوشهر با اعلام این مطلب افزود:در اجرای سیاست های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور و به منظور افزایش بهره وری ,صرفه جویی در مصرف انرزی و کاهش آسیب های جاده ای ناشی از فرسودگی ناوگان عمومی,طرح نوسازی و توسعه ناوگان عمومی استان با استفاده از تسهیلات کم بهره بانکی اجرا می شود.
وی گفت:متقاضیان ناوگان عمومی فرسوده برون شهری(بیابانی)اعم از اتوبوس ,مینی بوس,سواری کرایه و کامیون به شرط اسقاط و از رده خارج کردن ناوگان خود میتوانند از تسهیلات نوسازی و جایگزینی استفاده کنند.
مدیر کل حمل ونقل وپایانه ها میزان تسهیلات اعطایی در بخش مسافری را به تفکیک نوع ناوگان و در بخش اتوبوسی را 70درصد قیمت و تا سقف4هزار میلیون ریال,مینی بوس و میدل باس70درصد قیمت و تا سقف 1200میلیون ریال,سواری کرایه و در ردیف سمند و پزو70درصد قیمت و تا سقف200میلیون ریال و سواری جیلی تا سقف450میلیون ریال اعلام کرد و افزود:مالکان اتوبوس و مینی بوس با عمر بالای 25سال و سواری با عمر بالای 4سال میتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی میزان تسهیلات اعطایی به متقاضیان بخش باری را برای انواع کامیون با برند اروپایی و کره ای 70درصد قیمت تا سقف 3هزار میلیون ریال و برای انواع کامیون با برند روسی و چینی را 70درصد قیمت و تاسقف 2هزار میلیون ریال اعلام کرد و گفت:کامیونهای 35سال به بالا میتوانند از تسهیلات مندرج در این طرح استفاده کنند.
علم تصریح کرد:تسهیلات دیگری از طریق شرکت های لیزینگ برای توسعه ناوگان مسافری خصوصاً در بخش سواری کرایه نیز اعلام گردیده که بر اساس آن به متقاضیان و علاقمندان به فعالیت در بخش حمل ونقل برای خرید ناوگان فاخر مسافری تسهیلات با سود 12درصد اعطا میشود.
وی افزود:میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای توسعه ناوگان مسافری استان در بخش سواری کرایه و خودرو جیلی 70درصد قیمت و تاسقف 350میلیون ریال با سود 12 درصد و برندهای  تویوتا,هیوندا,کیا و مشابه تا سقف950میلیون ریال و سود 10درصد می باشد.
وی همچنین گفت:سود تسهیلات اعطایی برای نوسازی ناوگان اتوبوس10درصد مینی بوس-میدل باس و سواری کرایه6درصد و کامیون با برند اروپایی و کره ای 12درصد و کامیون با برند روسی و چینی 15درصد می باشد.
مدیر کل حمل ونقل و پایانه ها افزود:در بخش توسعه ای نیاز به اسقاط سواری نیست و متقاضیان میتوانند بدون اسقاط خودرو از تسهیلات اعلام شده استفاده کنند.مشخصات:
نظرات: *